Zabytkowy mebel doda uroku każdemu wnętrzu

 

Meble z duszą

Pierwsze kredensy pojawiły się  w użytku już w epoce  Średniowiecza, służąc  jako bufet zdobiący szlacheckie domy.  Były to małe  stoliki, umieszczane w jadalni obok stołu do jedzenia.  Na nich to ustawiano potrawy przeznaczone do konsumpcji, których przed ucztą  na oczach gości próbował kredensowy by zademonstrować, że jedzenie nie jest zatrute.

 

Piękne i funkcjonalne

Z biegiem czasu mebel ten zmieniał swój wygląd, inne stało się też  jego zastosowanie.  Korpus, który spoczywał na podstawie ze stopniami lub nogach o różnorodnych kształtach, miał także drzwiczki na przodzie. Często były one przeszklone, co pozwalało eksponować zastawy stołowe oraz inne przedmioty, którymi chciał pochwalić się właściciel domu.
Do struktury mebla dodano nastawę, posiadająca drzwiczki,  tudzież  półki, ułatwiające  ekspozycję posiadanych dóbr. Łączono w ten sposób użyteczność kredensu z jego estetycznymi walorami. Przykładem takiego mebla jest dębowy kredens z około tysiąc dziewięćset dwudziestego roku, który mogą Państwo znaleźć w salonie antycznym na ulicy Mikołowskiej 45 w Katowicach.

 

Magnes na koneserów

Kredens posiada oryginalne zdobienia w postaci kryształowych, ręcznie szlifowanych szybek oraz  finezyjnych okuć. Ciekawym  i rzadko spotykanym rozwiązaniem jest również podświetlana szuflada w nastawie.

 

Zapraszamy do oglądania – nie tylko takich rarytasów…

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz, co możne Ci dodać trochę światła…

 i odprężyć…

po posiłku…

w wolnej chwili…

kiedy myślisz o prezencie…